Google Algoritma’larını Kim Belirliyor !

Google Algoritma’larını Kim Belirliyor !

Google, algoritma’ları, her sektör için farklılık gösterebilmektedir. Bir çok sektörde sıralamanızı yükselmeyecek teknik’ler başka bir sektör’de inanılmaz etki yapabilir.

Her sektör ve anahtar kelime grup’ları, kendi algoritmalarını kullanıcıları ile beraber zaman içerisinde oluşturmaktadır.

Yani SEO’ya bakarken her pazarı ayrı değerlendirmek gerekiyor. İşte BOX’n misyonu burada başlıyor.

SEO’nun tek bir algoritma üzerinden değerlendirilmesi oldukça yanlış. Yılllardır bı algoritma’yı algılayamayan SEO Uzman’larına diyecke hiçbirşey yok, çünkü adamlar kendi kafaları kadar, algoritma’lar yaratmış ve içerisinde kendi tekniklerini geliştirmişlerdir.

Fakat bu SEOcuları, o sektörden alıp, farklı bir sektöre koyduğunuz zaman, yalnızca, title,meta desc, gibi ortak bölgeleri tam olarak doğru yaptıklarından emin olabiliriz.

Çünkü her pazarın kendine ait bir algoritması var, tabiki bu algoritmalar, birbirlerinden çok alakasız noktalarda değil, fakat her anahtar kelime ve kullanıcı arasında bir bağ kurulmaktadır, ve süreç kullanıcının o anahtar kelime ile nasıl bir etkileşime girdiğini sürekli, algoritmik olarak geliştirmektedir.

Kullanıcı ! Google için 1.kriter, kullanıcının belirlemediği bir algoritma herhalde google’a yakışmazdı.

Neyse, siz’lere artık konunun farklı olduğunu ve yönetilebilir algoritma’lara sahip olduğumuzu ve biz’lerin algoritmalara yön verdiğimizi bildirmek istedim.

Google, kullanıcılar ve anahtar kelimeler arasındaki ilişkiyi inanılmaz bir şekilde detaylandırmaktadır. Ve bu detaylar sektörel, algoritma içerisinde, kullanıcı ve anahtar kelime algoritmasını oluşturmaktadır.

Bir taraftan sektörel algoritma gelişirken ve değişirken, diğer taraftan, kullanıcılar ve anahtar kelimeler ile etkileşim sonucu oluşan algoritma , sektörel algoritmanın, merkezinde kendi algoritmasını yaratmaktadır.

Tabiki Genel Google Algoritma Guncellemeleri sabittir ! Yani Haritayi Google Ciziyor ve Algoritmalar Kullanici ve Anahtar Kelimeler Arasinda ki Bag ile Kendi Algoritmasini Olusturuyor ve Surekli Kendi icerisinde Guncelleniyor.

admin

Leave a Reply